piątek, 27 marca 2015

12:31
Od jakiegoś czasu lubię recenzować książki wartościowe. Mam wrażenie że w ten sposób Internet staje się miejscem w minimalny sposób (ale zawsze) lepszym. Sam sięgam po recenzje książki zanim ją zakupię, szukam opinii ludzi i ich wrażeń z poznanej lektury.  Jeżeli natrafię na kilka opinii negatywnych zakup odpuszczam, natomiast jeżeli recenzje są przychylne decyzja o zakupie staje się prostsza. 
Jedną z bardziej wartościowych pozycji które ostatnio miałem przyjemność czytać to książka (w formie ebooka)  „Bogać się! Dziesięć przykazań zarabiania pieniędzy” Rabbina Daniela Lapina. To już druga książka wydawnictwa poruszająca ten dosyć kontrowersyjny temat niesamowitych zdolności bogacenia się Żydów. Ile w tym jest mitu a ile prawdy, dowiemy się z tej książki. 

Już na samym początku przykuł moją uwagę mało widoczny fakt, książkę polecają Dave Ramsey (światowej klasy polityk) i Zig Ziglar którego chyba przedstawiać nie trzeba.

Zanim przejdę do wrażeń z lektury, chwilę chciałbym poświęcić samemu autorowi. Dr Rabbi Daniel Lapin jest ortodoksyjnym rabinem, autorem książek i mówcą motywacyjnym. Sporo jego genialnych wystąpień można obejrzeć na youtube, ma to też bezpośredni wpływ na odbiór samej lektury. Po przeczytaniu książki i obejrzeniu kilku filmów czuje się wręcz magiczną więź z autorem. Dr Daniel robi wrażenie człowieka ciepłego i z dużym doświadczeniem życiowym.


Sama książka jest warta polecenie ze względu na jej „twardy” jeżeli mogę tak nazwać ten styl pisania autora. 

Autor mówi wprost, nie ma łatwej drogi do wzbogacenia się i do osiągnięcia wymarzonych celów. Chcesz się wzbogacić ,główna rada- pracuj. Ale co jeżeli takiej pracy nie mamy, lub nie mamy pracy wcale ? I tu się dopiero zaczyna mądrość płynąca z tej lektury. Autor przedstawia szereg sprawdzonych zasad i metod które są uniwersalne, osadzone w XXI wieku w realiach naszych czasów są tak samo skuteczne a nawet bardziej niż w wiekach minionych. Autor korzysta z przykładów z własnego życia, z mądrości Tory (od której jako Rabin, jest specjalistą) oraz odkryć z najnowszych zakresu rozwoju. 
Nie ma tutaj obietnic rodem z „Sekretu” , za to jest mądrość z potencjałem przekształcenia ludzkiego życia na lepsze i wyniesienia go na wyższy poziom.  

W pierwszej części  autor rozprawia się z mitami na temat nadnaturalnych zdolności bogacenia się Żydów. Wcale nie musisz być Żydem żeby bogacić się i rozwijać według ich wzorca i czerpać z ich doświadczenia. Mądrość i żydowskie zasady są ponadczasowe i bez względu na pochodzenie czy wyznanie , skuteczne. 


Autor jak na Rabina przystało często używa do swoich rozważań fragmentów z Tory ( czyli pięcioksięgu Mojżeszowego) , pierwszej części Nowego Testamentu oraz z Talmudu (tradycji spisanej). Możesz być zaskoczony jak często na kartach Biblii jest poruszany temat pieniędzy i zarabiania (ja byłem). Jest też dużo informacji na temat zawierania nowych przyjaźni również w kontekście biznesowym, czyli w skrócie jak być lubianym i potrzebnym, bardzo pożyteczny rozdział.

Cała książka jest warta polecenia i nie tylko dla tych którzy chcą zarabiać ale również dla osób których celem jest rozwój osobisty.


Książkę zarówno w wersji drukowanej jak i w formie ebooka znajdziecie pod adresem:


http://ebookpoint.pl/ksiazki/bogac-sie-dziesiec-przykazan-zarabiania-pieniedzy-wydanie-ii-rabbi-daniel-lapin,bogsie.htm#format/e


Samego wydawnictwa chyba nie muszę polecać bo to jedno z wiodących i najlepszych, według mnie. Jakość wydań drukowanych i skład tekstu w ebookach są bardzo dobre i dopracowane.

Podsumowując krótko, książkę jak i wydawnictwo szczerze polecam i życzę przyjemnej lektury. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz