środa, 4 listopada 2015

12:26
Teraz w Twoim życiu zapewne dziecko jest na pierwszym miejscu, ale jednak musisz tez zadbać o siebie samą. Wypoczęta i zdrowa mama to także szczęśliwe dziecko.

W takim razie pora na zalety karmienia piersią jeśli chodzi o matkę:

- wstrzymanie okresu na dłuższy czas. Najczęściej jest to czas do wprowadzenia pierwszych pokarmów stałych, niestety nie wiemy tego na pewno jak będzie w twoim przypadku. Jest to naturalne zabezpieczenie przed kolejną ciążą.

- mniejsze ryzyko raka piersi. Lekarze wiążą fakt karmienia piersią ze zdrowymi piersiami w wieku przed menopauzą.

- karmienie zmusza Cię do odpoczynku po porodzie. Czasem przez więcej czasu niż robiłabyś to z własnej woli. Jest to dobre dla twojego organizmu i psychiki.

- więź między matką a dzieckiem się wzmacnia. Dzieje się tak przez ciągłe przytulanie , mówienie, relaks (mleko matki zawiera oksytocynę, notabene ten sam hormon wyzwalany podczas orgazmu, dlatego często dziecko zasypia podczas karmienia i matka też staje się senna)

- łatwiejszy powrót do formy. Karmienie piersią jest częścią naturalnego cyklu. Pamaga ono spalić nadwyżki tłuszczu zgromadzonego w tym celu w trakcie ciąży, powoduje szybsze obkurczanie się macicy, a także usuwanie wydzieliny połogowej.

- oszczędność. Oczywiście kobieta karmiąca powinna jeść żywość dobrej jakości (co kosztuje trochę więcej), ale jednak mimo wszystko jest droższe mleko modyfikowane. Dodatkowo trzeba wydać ok. 45zł na tydzień.

- wygoda. Mleko z piersi jest zawsze ciepłe i gotowe do podania Maluchowi. W nocy nie musisz się martwić, że nie zdążysz na czas. Gdziekolwiek jesteś możesz je podać dziecku, a kiedy nie ma Cię przez jakiś czas przy dziecku zawsze możesz ściągnąć pokarm do butelki i podać go później.

Zapraszam na część III

0 komentarze:

Prześlij komentarz