środa, 4 listopada 2015

11:04
Po książkę SUBTELNA REWOLUCJA- LICZENIE sięgnęłam, bo jestem matką. Z miejsca zafascynowała mnie idea nauki mojego dziecka liczenia tak wcześnie. W owej książce autor najpierw przedstawia niezwykłą rzeczywistość, która ma miejsce w Instytucie Osiągania Ludzkiego Potencjału w Filadelfii, którego jest założycielem. Tam “geniusz” to norma. To pokazuje, że nasze dziecko też może się podobnie rozwijać. Następnie jest mowa o tym dlaczego jest polecane tak wczesne uczenie matematyki dzieci i czy faktycznie to jest możliwe. W kolejnych rozdziałach jest oczywiście przedstawiona sama metoda, a także jak samemu wykonać materiały do nauki. Autorzy podają wiele przykładów ze swojego doświadczenia niezwykłego wykorzystania wiedzy zawartej w książce, przez to idea zawarta w książce fascynuje, bo pokazuje, że ucząc swoje dziecko bardzo wcześnie może ono uwielbiać matematykę i być bardziej biegłym niż niejeden dorosły.

Książkę bardzo dobrze się czyta, treść, a także forma jest przystępna. Jest zapewne zrozumiała dla każdego.

Uważam, że może zainteresować każdą matkę, która chce mieć wpływ na rozwój swojego dziecka, która jest w stanie uwierzyć jak wielki potencjał ono kryje.

Glenn Doman po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Pensylwanii zajął się prowadzeniem badań nad mózgiem u dzieci. Także w tym celu założył Instytut osiągania Ludzkiego Potencjału w Filadelfii w 1955 roku. Najpierw badania miały na celu polepszenie jakości życia dzieci z uszkodzeniem mózgu, ale z czasem zaczęto tam się tez zajmować zdrowymi dziećmi. Jako pierwszy się tym zajął i osiągnął niesamowite rezultaty.

Janet Doman jest córką Glenna i dyrektorką Instytutu. Po studiach na Uniwersytecie Pensylwanii zajęła się uczeniem rodziców jak uczyć ich dzieci i odkrywać ich ogromny potencjał.

Zapraszam na stronę wydawnictwa Helion SEPTEM i do zapoznania się z książką z serii SUBTELNA REWOLUCJA- LICZENIE.


  • Wydawnictwo HELION
  • ISBN: 978-83-246-3603-7
  • Rok wydania: 2005
  • Tytuł oryginału: How to teach your baby Math. The Gentle Revolution.

0 komentarze:

Prześlij komentarz