środa, 4 listopada 2015

11:02
Po książkę SUBTELNA REWOLUCJA sięgnęłam z pragnienia, aby zabawy z moim dzieckiem były nie tylko pełne miłości, ale też rozwojowe. Zafascynowało mnie to, że już od maleńkości można mieć konkretny wpływ na rozwój swojego malucha. Faktycznie można tam znaleźć formy aktywności adekwatne do wieku dziecka i jego etapu rozwoju, które poszerzają jego umiejętności. Ćwiczenia te skupiają się na poszczególnych zdolnościach motorycznych i sensorycznych. Jest tam także przedstawiony profil rozwojowy dziecka do pierwszego roku życia, a także mechanizm funkcjonowania ludzkiego mózgu. Oczywiście po każdym rozdziale są przedstawione także sposoby sprawdzenia umiejętności nabytych przez dziecko. Możesz się dowiedzieć na jakim konkretnie jest etapie.

Książka jest napisana ciekawie i przystępnym językiem. Forma też niczego sobie. Kiedy jest to konieczne są umieszczone także ilustracje.

Książka może zainteresować rodziców chcących rozwijać swoje dziecko i konstruktywnie się z nim bawić, ale niestety przygotowanie materiałów jest trochę pracochłonne. Co by nie mówić: dla chcącego nic trudnego. Polecam!

Glenn Doman po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Pensylwanii zajął się prowadzeniem badań nad mózgiem u dzieci. Także w tym celu założył Instytut osiągania Ludzkiego Potencjału w Filadelfii w 1955 roku. Najpierw badania miały na celu polepszenie jakości życia dzieci z uszkodzeniem mózgu, ale z czasem zaczęto tam się tez zajmować zdrowymi dziećmi. Jako pierwszy się tym zajął i osiągnął niesamowite rezultaty.

Janet Doman jest córką Glenna i dyrektorką Instytutu. Po studiach na Uniwersytecie Pensylwanii zajęła się uczeniem rodziców jak uczyć ich dzieci i odkrywać ich ogromny potencjał.

Zapraszam na stronę wydawnictwa SEPTEM i życzę miłej lektury.


  • Wydawnictwo HELION
  • ISBN: 978-83-246-3688-4
  • Rok powstania: 2006
  • Tytuł oryginału: How smart is your baby Develop and nurture your newborns full potential.

0 komentarze:

Prześlij komentarz