środa, 4 listopada 2015

17:58
Ciąża to wyjątkowy czas i wiele rzeczy się zmienia w Twoim organizmie i to normalne, że zadajesz sobie mnóstwo pytań. Twoje ciało szybciej się męczy inaczej reaguje w różnych przypadkach. Jest to raczej nowy stan dla Ciebie i chciałabyś mieć pewność, że nie zaszkodzisz swojemu maleństwu.  Na pewno słyszałaś dużo różnych plotek na temat uprawiania seksu w ciąży. Teraz postaram się obalić parę mitów.

Nie martw się! Nie czeka Cię 9 miesięcy abstynencji.

Wbrew pozorów współżycie seksualne ma bardzo pozytywny wpływ na dzieciątko w Twoim brzuchu. Jeśli ciąża przebiega normalnie to nie trzeba rezygnować z pieszczot z parterem. Podczas sypialnianych igraszek odczuwasz przyjemność, rozluźnienie, wzmacnia się więź z przyszłym tatą – to wszystko pomaga zwalczać jakikolwiek stres, który jest niewskazany w trakcie ciąży. Dodatkowo dla Twojego maleństwa jest bardzo przyjemne kołysanie, które ma wtedy zafundowane. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zmniejszenie intensywności stosunków. A to wtedy, gdy skraca się szyjka macicy, czekasz na bliźniaki,  istnieje ryzyko przedwczesnego porodu i gdy już raz poroniłaś. Nie martw się! Nawet wtedy łagodne pieszczoty są dozwolone.

Boisz się, że w ciąży Twoje libido spadnie?

Wręcz przeciwnie! Oczywiście, wszystko to zależy od danej kobiety i jej organizmu, jednak zdecydowana większość kobiet potwierdza ? w trakcie ciąży ochota na seks wzrasta. Nawet jeśli pierwszy trymestr niezbyt sprzyja częstym igraszkom z powodu gorszego samopoczucia (mdłości, zmęczenie, obawa przed poronieniem itp.), wszystko zmienia się wraz z nadejściem drugiego trymestru. Ciało nabiera blasku i pięknieje, piersi powiększają  się, kobiety po prostu czują się bardziej sexy? a hormony buzują!! W efekcie  sprzyja to randkom i miłym chwilom we dwoje, a doznania są spotęgowane, oczywiście jeżeli Twojemu partnerowi nie przeszkadza uprawianie seksu w ciąży.

Zapraszam na część II!

0 komentarze:

Prześlij komentarz