środa, 4 listopada 2015

10:05

Mam małego synka i chciałabym zaoferować mu to, co najlepsze (pewnie jak każda matka). Właśnie dlatego z ciekawości sięgnęłam po tę książkę. Jak dla mnie twierdzenia zawarte w tej książce są bardo odkrywcze i fascynujące.


Książka przekonuje, że każde dziecko woli się uczyć niż robić cokolwiek innego (tok wyjaśniania jest ciekawy i faktycznie moje dziecko zachowuje się zgodnie z nim). Autor także wyjaśnia dlaczego małe dzieci powinny się uczyć czytać i w związku z tym pod koniec książki zamieszcza listy od czytelników opowiadające o ich doświadczeniach. Oczywiście Autorzy nie zapomnieli o instrukcji jak samemu zrobić materiały do nauki czytania, która jest szczegółowo objaśniona (jednak zajmuje trochę czasu).

Książkę się bardzo dobrze czyta, jest pięknie wydana. Przede wszystkim ta pozycja jest napisana językiem zrozumiałym dla każdej matki, opowiada w prosty sposób o wynikach długoletnich badań.

Jeśli jesteś rodzicem i chcesz czegoś więcej, wierzysz w potencjał swojego Maluszka to ta książka jest dla Ciebie!

Glenn Doman po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Pensylwanii zajął się prowadzeniem badań nad mózgiem u dzieci. Także w tym celu założył Instytut osiągania Ludzkiego Potencjału w Filadelfii w 1955 roku. Najpierw badania miały na celu polepszenie jakości życia dzieci z uszkodzeniem mózgu, ale z czasem zaczęto tam się tez zajmować zdrowymi dziećmi. Jako pierwszy się tym zajął i osiągnął niesamowite rezultaty.

Janet Doman jest córką Glenna i dyrektorką Instytutu. Po studiach na Uniwersytecie Pensylwanii zajęła się uczeniem rodziców jak uczyć ich dzieci i odkrywać ich ogromny potencjał.


  • Wydawnictwo HELION
  • ISBN: 978-83-246-3602-0
  • Rok wydania: 2006
  • Tytuł oryginału: How to teach your baby to read. The Gentle Revolution.

0 komentarze:

Prześlij komentarz