niedziela, 8 listopada 2015

08:00
Nie jadasz mięsa i właśnie spodziewasz się dziecka? Dla mnie jest to też temat na czasie, bo dosyć niedawno przeszłam na wegetariański sposób żywienia, a zamierzam jeszcze mieć dzieci. Z ulgą przyjęłam wiadomość, że dbając o zbilansowane żywienie, kierując się paroma zasadami nie trzeba wcale rezygnować z wegetarianizmu.

Warto znaleźć lekarza ginekologa, który sam utrzymuje taki rodzaj diety. Wtedy będziesz nadawać z nim na tych samych falach i może też poradzić Ci coś w przypadku niedoborów jakiegoś pierwiastka. Można też skontaktować się z dietetykiem, bo nie każdy lekarz niestety zna się na żywieniu…

Raczej najbardziej prawdopodobne jest to, że możesz cierpieć na niedobór żelaza i witaminy B12. Witaminę B12 powinni uzupełniać wszyscy, którzy nie jedzą mięsa, niezależnie od ciąży. Warto w Twoim przypadku spożywać drożdże i pyłek kwiatowy. Sparzone drożdże są podstawowym źródłem witamin z grupy B, pierwiastków (żelazo) i aminokwasów. Natomiast pyłek pszczeli ma dużo soli mineralnych, witaminy B12 oraz substancji białkowych. ?Ciężarówka? wegetariańska powinna pamiętać o spożywaniu przynajmniej jednego składnika z poniżej wymienionych sześciu grup:

1. Jogurt, sery i mleko

2. Jaja

3. Zboża i chleb (najlepiej ekologiczne)

4. Oliwa z oliwek, masło, śmietana

5. Warzywa i owoce.

6. Groch, fasola, soczewica, orzechy, migdał lub ziarna słonecznika

Pozdrawiam i życzę zdrowia!

PS. Pamiętajcie, że Wasze dzieci będą chciały mieć długożyjących rodziców, więc zawsze warto się zdrowo odżywiać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz